Dlaczego ważne jest posiadanie oryginalnych zdjęć dobrej jakości na własnej stronie internetowej?

Dlaczego obrazki mają na nas taki wpływ?

 

Jesteśmy  pierwszym pokoleniem, którego życie kręci się wokół internetu. Każdego dnia przeglądamy tak dużą ilość stron internetowych, i przyswajamy tak wiele treści, że nauczyliśmy się kategoryzować je głównie pod względem wizualnym. Bez  względu na to jak bardzo nie chcemy tego przyznać, spójrzmy prawdzie w oczy: wygląd jest najważniejszy. Więc nie możesz osiągnąć świetnych efektów bez dobrej jakości zdjęć. Ten artykuł wyjaśni, dlaczego obrazki mają na nas taki wpływ, jakie korzyści możesz zyskać posiadając tą wiedzę oraz co stanowi o dobrze zaprojektowanej stronie internetowej.

Niewątpliwie dobra strona internetowa to taka, która opowiada przykuwającą uwagę historię. Jednak istnieje jeszcze jeden czynnik, który tą historię może uczynić bardziej interesującą: jest to wysokiej jakości obrazek.

Według badań przeprowadzonych przez 3M Visual System Division, ludzie przetwarzają obrazki 60 000 razy szybciej niż teksty. Te badania behawioralne potwierdzają tylko nasze codzienne doświadczenia: realizując własne pomysły i potrzeby polegamy na wszystkich naszych zmysłach.

Podajmy przykład z codziennego życia. Pewnego dnia będąc na mieście poczułam głód. Pierwszą rzeczą jaką zrobiłam było wyszukanie w Google Maps restauracji, w której mogłabym coś zjeść na szybko. Znalazłam kilka w okolicy, dwie z nich znajdowały się w odległości około 500m ode mnie: pierwszą z nich była pizzeria, a drugą lokal z burgerami.  Otworzyłam stronę internetową i od razu kliknęłam w menu. Pizzeria nie miała zbyt dobrych zdjęć: złe światło, źle wykadrowane zdjęcia, niektóre były rozpikselowane, a inne wyglądały jakby były zrobione przypadkowymi urządzeniami i po prostu umieszczone w menu. Wierzcie, nie zachęciło mnie to do zjedzenia tam, a nie jestem przecież zbyt wybredna, gdy zgłodnieję.                                                                                                                                                                     Jednak patrząc na menu lokalu z burgerami, nie mogłam się oprzeć temu jedzeniu. Wyglądało tak soczyści i kusząco. Aż zaczęło mi burczeć w brzuchu na samą myśl o smaku tych burgerów. I w ten sposób, na podstawie samego wyglądu obu menu postanowiłam zjeść burgera.

 

 

Jak możemy wykorzystać tą wiedzę?

Na początek: nie korzystaj ze zdjęć z internetu!

Najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić jest zorganizowanie profesjonalnej sesji zdjęciowej. 

To co widzisz jest ważne! Jeżeli na Twojej stronie internetowej są dobrej jakości, zachęcające i odpowiednie zdjęcia, strona będzie miała więcej wyświetleń. Profesjonalne zdjęcia uchwycą autentyczność. Zdjęcia nie tylko przedstawiają Twoim gościom co oferujesz, ale również zachęcają ich do odwiedzin. Ludzie oglądając stronę internetową chcą doświadczyć tego co widzą na zdjęciach. Przykładem może być strona https://www.anabakingco.ro/, pełna bardzo dobrej jakości i wartościowych zdjęć świeżych ciastek i naturalnych składników.

 

 

Kuszące zdjęcia i własne ilustracje sprawiają, że aż chce się pobiec i kupić pudełko (lub pięć). Osobiste podejście podkreśla unikalność ręcznie wykonanych produktów. Prostota i konsekwentność zdjęć obrazuje jakość produktu.

Co składa się na dobrze zaprojektowaną stronę internetową?

Efektywny design powinien przekazać wiadomość, opowiedzieć historię i pozwolić wszystkim zrozumieć, co masz na myśli. Kilka czynników takich jak konsekwencja, kolory, zdjęcia i prostota składają się na dobrze zaprojektowaną stronę. Jeżeli jest to możliwe, myśląc o stworzeniu nowej strony, współpracuj z profesjonalnym zespołem projektującym strony internetowe. To pomoże uchwycić i przekazać Twoim klientom istotę Twojego zespołu, lokalizacji, produktów oraz innych kluczowych części biznesu.

Podsumowując, powinieneś wybierać zdjęcia tylko wysokiej jakości. Dzięki temu osiągniesz najlepszy efekt Twoich działań reklamowych. Jeżeli to możliwe nie szukaj zdjęć w Google, tylko zamów profesjonalną sesję zdjęciową. Praca z profesjonalnym zespołem zajmującym się marketingiem umożliwi Ci uchwycenie idei Twojego biznesu i produktów oraz przedstawi ją w bardziej atrakcyjny sposób.

 

MENU