• +48 511 601 028
  • Stanisława Smolki 8/2 30-519 Kraków
  • Pon.-Pt. 10:00-16:00

Dlaczego nie powinno się powielać treści w social mediach?

Często widzimy sytuację, w której różne firmy udostępniają te same treści na kontach firmowych oraz na kontach prywatnych, chcąc w ten sposób zwiększyć zasięg i klikalność swoich treści. Niektórzy twierdzą, że trzeba korzystać z każdej okazji do promowania swoich usług, ale naszym zdaniem to nie do końca prawda. Jest bardzo cienka granica w takich działaniach, więc nie zdziw się, jeśli po pewnym czasie twoi znajomi zamiast z lekkim zainteresowaniem, zaczną traktować twoje treści jako spam. Jeśli wielu twoich prywatnych znajomych jest powiązanych z działaniami twojej firmy, to sytuacja dodatkowo się komplikuje. Obecni i nowi znajomi mogą pomyśleć, że dodałeś ich do znajomych tylko w celach biznesowych.

Oczywiście nie popadajmy w skrajności! To nie tak, że musisz totalnie odcinać swoich znajomych od tego co robisz na co dzień zawodowo. To w końcu twoi znajomi – więc chcesz się z nimi dzielić. Warto jednak działać w sposób bardziej subtelny: powiadom ich, że masz nową pracę i zaproś do polubienia strony, ale nie przesadzaj z nachalnością. Jeśli będą chcieli śledzić twoje treści, to i tak zaakceptują zaproszenie.

Oprócz takich oczywistych informacji jak ta, gdzie pracujesz i jakie certyfikaty zdobywasz, warto sprawić, żeby posty o pracy na prywatnym koncie, zyskały bardziej intymny i prywatny wydźwięk. Prywatne konto to dobre miejsce, żeby opisać ten dzień, kiedy zabrałeś swoją córkę do biura, albo te emocje, kiedy twoja mama pierwszy raz jadła lunch w twojej restauracji. Takie treści nie tylko zwiększą zainteresowanie twoim życiem zawodowym, ale też przekonają ich do śledzenia na bieżąco profilu biznesowego.

Działaj kreatywnie i pamiętaj – liczy się jakość a nie ilość!

Juan Calderon

Juan Calderon

Urodzony w hiszpańskim La Coruña, od 2017 mieszka w Krakowie, gdzie rozwija swój startup marketingowy DominioZero. Oprócz pracy w agencji, prężnie rozwija swoją firmę z branży gier wideo.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

© 2019 DominioZero . Trademarks and brands are the property of their respective owners.